Právě značka Helly Hansen už v 70. letech představila koncept tří vrstev a svou kolekci funkčního prádla z materiálu LIFA. 
LIFA představuje unikátní způsob tkaní polypropylenového vlákna, které zajišťuje extrémně rychlý odvod vlhkosti od těla. 
 
Jak to funguje?

Lifa® Stay Dry Technology, jak se tato technická řada jmenuje, je založena na kombinaci specifických vláken tkaných a kombinovaných tak, aby optimalizovala odvod potu. Základním materiálem je pletený polypropylen, který disponuje minimální absorpcí vody (navlhavost 0,05 %) a u většiny modelů tvoří kontaktní vrstvu s kůží. Zachycuje pot a transportuje ho pryč od těla. Technologie se neustále vyvíjí, jen za posledních 15 let bylo uvedeno dalších 50 vylepšení a na řadu přišla i merino vlna!

 

 

 

LIFA   
Vhodný pro všechny úrovně aktivity -kde je potřeba lehké teplo.
LIFA je originální materiál Helly Hansen, kterému důvěřují profesionálové po celém světě, který v chladném počasí poskytuje teplo a izolaci. Funguje nejlépe v případě, když je vrstvený pod další vrstvou, protože bude tlačit vlhkost od pokožky a můžete si být jisti, že zůstanete v teple, suchu a pohodlí. LIFA je vyrobena ze 100% vláken LIFA.
LIFA ACTIVE   
Vhodné pro aktivity střední a vysoké intenzity - kde je potřeba lehké teplo.
Základové vrstvy jsou určeny k vynikajícímu odvodu vlhkosti, kromě dodávek lehkého tepla. LIFA Active má dvouvrstvou konstrukci vláken LIFA, která odvede z kůže do měkkého polyesterového vlákna pro rychlou úpravu vlhkosti pokožky. Používejte ji jako základní vrstvu pro vrstvení se zvýšeným odvodem vlhkosti pokožky v chladných dnech nebo jako jednu vrstvu pro celoroční aktivity.
LIFA MERINO  
Vhodné pro aktivity střední a vysoké intenzity - kde je potřeba extra teplo.
Podložky LIFA MERINO jsou určeny k extrahřívání v chladných dnech. S jedinečnou konstrukcí 2 v 1 získáte to nejlepší ze dvou světů. Syntetický interiér LIFA Stay Warm Technology tlačí vlhkost od pokožky a udržuje pocit sucha bez vlhkosti. 100% exteriér Merino vlny vytváří extra teplo při chladných podmínkách.
HH MERINO MID  
Vhodné pro aktivity s nízkou intenzitou  - kde je potřeba extra teplo.
HH MERINO MID Základové vrstvy jsou středně těžké 100% prémie Merino Wool. Supersoft Merino Wool, s přirozenou izolační schopností, nabízí skvělý komfort a extra teplo ve studených dnech. Helly Hansen využívá pouze vysoce kvalitní vlnu Merino z ovcí, které byly vychovány na Novém Zélandu a Austrálii.

 

  

zákazník Helly Hansen  
"Technologie Lifa® je něco, bez čeho se neobejdu. Je to základ všeho méhoh oblečení na podzim a zimu. Odstraňuje pot od pokožky, takže mě udržuje v suchu, teple a pohodlí.  Sbohem bavlno. U mě vyhrála Lifa! 


 

 

 

 

 

Kategorie: